İzmir Apartman Yönetimi

Bu kompozitşık vaziyet ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, tıknaz konutların üzerine insanoğluın eskisi denli muhabere zarfında olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa havaının düzene girmesi kucakin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu el ile baş başa apartman kucakin bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi kucakin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna rabıtalı geçmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla varsa hane sahibi ve büküm sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları alegori getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, tamiratı ve tedbirleri karşı bütün yetkilere sahiptir.

· Umumi el işlemleri, sililik ve hizmet işlemleri, asansör, kalorifer, çarpıcılık, güvenlik ve sigorta işlemlerinden sorumludur.

· Umumi olarak bütün hizmet, tamirat, sililik ve vesair giderler kucakin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri kucakin maddi koltuk allıkır.

· Eksiksiz hasılat ve giderleri defterde cirim ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Hevesli Apartman Yöneticisi girer.

Hevesli Apartman Yöneticiliği Nedir?
Kombine yaşam alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Hevesli Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın giderek yarışırken kendi işlemleri dışında diğer bir işleme saat ayıramamalarının yüce bir sıkıntı olması didaründen apartmanda yaşayan kişilerin çoğunlukla bu tür yöneticilik işlemleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması ama zaruri olan bu durumu yapmaları çoğunlukla apartman evetşantısında sorunlara usul açıyor. Bu problemleri haricen hevesli kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda hümayun eden bir durumdur. Katman maliklerinin bu süreci amelî bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda uzman kişilerden koltuk allıkıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve uzman kişiler aracılığıyla binalmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı problemlerı ortadan kaldırıyor. Elan muntazam, otoriter ve âlâ bir şekilde el sağlanmış oluyor. Bu hevesli apartman yöneticiliği karşı şehadetname programları bulunmaktadır. Eğitim allıkınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da yüce bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir