Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş sahaında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe marka kuruluşu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar terbiye sektöründe sülale olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çkızılışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, basketbol bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların tarafı keşik Türkiye’nin en mefret özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda makam almaktadır.

KALKO, terbiye sahaında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birokkalı toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında terbiye sahaında projeler yürütmektedir. Her sene birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir